KATECHEZA W BAZYLICE

Data wydarzenia

19.09.2023 godz. 19.00 

Zapraszamy na katechezę: 
 Matka Kościół. Matka Kościoła. 
 O jednym z najważniejszych zadań Kościoła i Maryi.

którą wygłosi:
O. Piotr Szczepański OFMConvredaktor naczelny „Rycerza Niepokalanej"

Program obchodów 30-lecia Koronacji Piety Hałcnowskiej

Data wydarzenia

Drodzy Parafianie i Goście, wielkimi krokami zbliża się czas obchodów 30-lecia Koronacji Piety Hałcnowskiej. To jedno z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych wydarzeń nie tylko w naszej wspólnocie parafialnej, ale także w diecezji. Pani Hałcnowska towarzyszy nam w cudownym wizerunku Piety od kilku wieków. Wiele pokoleń stawało u Jej stóp z modlitwą na ustach podczas czuwań i indywidualnej modlitwy.

MSZA JUBILEUSZOWA 30-LECIE KORONACJI

Data wydarzenia

W niedzielę 17 września obchodzimy Jubileusz 30-lecia koronacji Piety Hałcnowskiej i niedzielne obchody odpustu ku czci Matki Bożej Bolesnej. Msze tak jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy o 12.15, która zostanie odprawiona 15 minut wcześniej. Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Andrzej Sander. O godz. 12.00 przy ołtarzu polowym będzie sprawowana Msza Jubileuszowa pod przewodnictwem ks. biskupa Romana Pindla. O godz. 11.30 rozpocznie się modlitewne przygotowanie. Na tę Eucharystię zapraszamy parafian i gości, poczty sztandarowe i strażaków.

Warsztaty wokalne ze Scholą Verba Dei

Data wydarzenia

Nadszedł czas, że możemy Was wszystkich niezależnie od wieku oficjalnie zaprosić na Warsztaty wokalne "Pod płaszczem Maryi", które odbędą się w dniach 15 - 17.09.2023 w Bazylice Mniejszej w Hałcnowie z okazji 30-lecia Koronacji Piety Hałcnowskiej.
Przez 3 intensywne dni będziecie mogli nauczyć się wspaniałych pieśni pod okiem Zuzanny Pradeli - wieloletniej nauczycielki szkoły muzycznej, z ogromnym doświadczeniem w prowadzeniu m.in. warsztatów gospelowych.

Open Doors w Hałcnowie

Data wydarzenia

Już dziś zapraszamy na spotkanie z Łukaszem Wilczyńskim ze Stowarzyszenia „Open Doors”, które na całym świecie niesie pomoc prześladowanym chrześcijanom. Odbędzie się ono 26 sierpnia o 17.30 w kawiarence parafialnej. 

Czuwanie sierpniowe

Data wydarzenia

W piątek 25 sierpnia zapraszamy na kolejne Hałcnowskie Czuwanie. Modlitwom przewodniczyć będzie parafia św. Chrystusa Króla z Leszczyn. Rozpoczęcie o 18.00. W programie: Droga Krzyżowa, Różaniec, Modlitwa zawierzenia. Msza św. o godz. 20.00.