Koncert STABAT MATER

Data wydarzenia

Zapraszamy do hałcnowskiej bazyliki na koncert Orkiestry Maxime, która z solistami wykona "STABAT MATER" G. B. Pergolesiego - jeden z najpiękniejszych utworów o Matce Bożej Bolesnej. Koncert odbędzie się w sobotę 2 marca o godz. 19.00. Wstęp wolny!

Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale

Data wydarzenia

Wielki Post to czas szczególnego rozważania męki i śmierci Pana Jezusa.
Niech nie zabraknie nas na Drodze Krzyżowej oraz na nabożeństwie Gorzkich Żali.

Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana będzie w każdy piątek o 17.30 oraz po Mszy św. o 18.15. W każdą niedzielę po zakończeniu Mszy św. o godz. 12.15 dla tych wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie w ciągu tygodnia. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17.15.

KATECHEZA W BAZYLICE

Data wydarzenia

Patrolog i historyk Kościoła ks. Przemysław Szewczyk we wtorek 27 lutego wygłosi w Hałcnowskiej Bazylice katechezę: Dlaczego Ojcowie Kościoła nie pokochali apokryfów?

Jest to druga katecheza z cyklu „Poznaj historię swojego kościoła”.  Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie ona Mszą św. o 18.15.

RREKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W HAŁCNOWIE
JESTEŚMY KOŚCIOŁEM
17 – 21 lutego 2024

Słowo Rekolekcjonisty:

„Pragnę opisać Kościół – mój Kościół” – zapisał kardynał Wojtyła końcem września, pamiętnego 1978 roku, kilka tygodni przed wyborem na stolicę św. Piotra w Rzymie.

KOLĘDA 2023/24

Data wydarzenia

W środę 27 grudnia rozpoczynamy w naszej parafii kolędę. W czasie tej duszpasterskiej wizyty pragniemy spotkać się, w miarę możliwości, z wszystkimi mieszkańcami danego domu, razem pomodlić się, poznać radości i smutki poszczególnych osób, porozmawiać, wsłuchać się w propozycje i uwagi, prosić Pana Boga o błogosławieństwo.

Katecheza w Bazylice

Data wydarzenia

Już dziś zapraszamy do bazyliki na nowy cykl katechez zatytułowanych POZNAJ HISTORIĘ SWOJEGO KOŚCIOŁA. Pierwszą z nich we wtorek 16 stycznia zatytułowaną Historia Kościoła – czy jesteśmy dobrymi uczniami? wygłosi historyk, redaktor Gościa Niedzielnego Franciszek Kucharczak .Początek katechezy o godz.

Życzenia na Boże Narodzenie 2023

Data wydarzenia

800 lat temu we włoskiej miejscowości Greccio św. Franciszek z Asyżu, po raz pierwszy postanowił „odtworzyć” grotę Narodzenia Jezusa w Betlejem. Wraz z prostymi ludźmi z okolicy przygotował pierwszą, żywą szopkę. W sposób genialny wyraził prawdę o Bożym wcieleniu, prawdę o Bogu, który zechciał dzielić z nami wszystko, aby nas nigdy nie zostawić samymi.

Adwent 2023

Data wydarzenia

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się czas Adwentu przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty dla dorosłych będą odprawiane o godz. 6.30, dla dzieci o 18.15. Dzieci zachęcamy o przychodzenie na roraty z lampionami, a dorosłych ze świecami.  Tegorocznym adwentowym przewodnikiem dla dzieci i dorosłych będzie św. Franciszek z Asyżu.

W czasie rannych spotkań rozważamy treść modlitw Św. Franciszka: