XXV Niedziela Zwykła 24 IX 2023 r.

PODZIĘKOWANIE: Za nami czas Jubileuszu, czas spotkań, refleksji i modlitwy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się, aby te rocznicowe obchody były przeżywane w sposób piękny i godny. Dziękujemy tym, którzy zadbali o czystość świątyni i otoczenia, zatroszczyli się o liturgię, oprawę muzyczną i wokalną, przygotowali niezwykłą wystawę, filmy wspomnieniowe, plakaty, banery i tablice.

JUBILEUSZ KORONACJI PIETY HAŁCNOWSKIEJ 17 IX 2023 R.

1. Dziś obchodzimy Jubileusz 30-lecia koronacji Piety Hałcnowskiej i niedzielne obchody odpustu ku czci Matki Bożej Bolesnej. O godz. 12.00 Msza św. przy ołtarzu polowym pod przewodnictwem ks. bp. Romana Pindla. Po Mszy dla wszystkich uczestników będzie słodki poczęstunek.

2. Po każdej Mszy, przy bazylice, na stoisku Poczty Polskiej będzie można otrzymać pięknie wydaną kartkę pocztową z okazjonalnym stemplem, ilość kartek ograniczona.

XVIII Niedziela Zwykła 6 VIII 2023 r.

1. Nieszpory niedzielne o 17.45

2. W tym tygodniu obchodzimy: 
- we wtorek wspomnienie św. Dominika
- w środę święto św. Teresy Benedykty - Edyty Stein, patronki Europy,
- w czwartek św. Wawrzyńca,
- w piątek wspomnienie św. Klary.

3. Pod chórem i przy bocznym wyjściu do kościoła znajduje się program obchodów Jubileuszu Koronacji Piety Hałcnowskiej. Prosimy o zabranie programu do każdej rodziny. 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 30 VII 2023 R.

1. Nieszpory o godz. 17.45.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, w piątek św. Jana Marii Vianneya.

3. We wtorek rozpoczynamy mie­siąc trzeźwości i abstynencji. W tym czasie modlimy się w intencji ludzi uzależnionych i ofiarujemy w ich intencji nasze wyrzeczenia. Na ołtarzu św. Józefa znajduje się księga trzeźwości.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 23 VII 2023 r.

1. Dziś Nieszpory o 17.45.

2.  W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie św. Kingi
- we wtorek obchodzimy Święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców.  
  Z tej racji poświęcenie pojazdów mechanicznych odbędzie się po rannej i wieczornej Mszy św. na placu za ołtarzem polowym. 
- w środę wspomnienie św. Joachima i Anny - rodziców NMP 
- w sobotę wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza