1. W dzisiejszą niedzielę w ramach dzieła Ad gentes, modlitwą i ofiarą do puszek będziemy mogli pomóc polskim misjonarkom i misjonarzom. 

2. Gorzkie Żale dziś o godz. 17.15. Droga Krzyżowa w piątki o 17.30 i po Mszy o 18.15, w niedzielę po Mszy o godz. 12.15.

3. W dzisiejszą niedzielę kawiarenka zaprasza na domowe ciasta i desery.

4. W najbliższy wtorek 27 lutego patrolog i historyk Kościoła ks. Przemysław Szewczyk wygłosi w Hałcnowskiej Bazylice katechezę: Dlaczego Ojcowie Kościoła nie pokochali apokryfów? Jest to druga katecheza z cyklu „Poznaj historię swojego Kościoła”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie ona Mszą św. o 18.15.

5.  W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź po południu od 17.15. W pierwszy piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. Do chorych udamy się także przed świętami w sobotę 23 marca.

6. W sobotę 2 marca o godz. 19.00. zapraszamy do hałcnowskiej bazyliki na koncert Orkiestry Maxime, która z solistami wykona "STABAT MATER" Pergolesiego - jeden z najpiękniejszych utworów o Matce Bożej Bolesnej. Z racji przygotowania do koncertu nabożeństwo pierwszosobotnie we własnym zakresie.

7. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańca po Mszy o 7.30.

8. Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Hałcnowa zaprasza wszystkich chętnych na cykl Spotkań z historią. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 3 marca o godzinie 16.00 w kawiarni Dolo Rosa. Tematem spotkania będą początki Hałcnowa i kultu religijnego. Prowadzenie: pan Wojciech Kominiak, autor licznych publikacji historycznych, w tym o Hałcnowie. Szczegóły na plakatach oraz Facebooku Stowarzyszenia. 

9. W środę popielcową w czasie zbiórki dla ofiar wojny na Ukrainie zebrano 2503 zł
W czasie Akcji Krwiodawstwa zebrano 3,150 litra krwi. A w poprzednią niedzielę na cele inwestycyjne w naszej parafii zebrano 14656 zł

10. W zakrystii kościoła można kupić bilety na film „Powołany 2”, który zostanie wyświetlony, w kinie Helios 10 marca.

11. 24 marca w Domu Parafialnym odbędzie się CHARYTATYWNY KIERMASZ WIELKANOCNY. Jego dochód przeznaczony będzie na Dom Dziecka w  Tarnopolu i szkołę dla dzieci niepełnosprawnych na Ukrainie. W czasie Mszy Świętych będzie śpiewać zespół muzyczny TaRuta, który swoją działalnością wspiera powyższe dzieła. W tym celu po każdej Mszy Św. członkowie zespołu będą rozprowadzać swoje płyty. Osoby zainteresowane wsparciem kiermaszu lub upieczeniem ciasta, proszone są o kontakt z Panią Renatą Zuber tel. 507 862 180. Serdecznie zapraszamy! 

Dodane przez Sanktuarium -