1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy XVI Tydzień Biblijny i obchodzimy Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Dzisiaj na godz. 17.00 zapraszamy do bazyliki na wspólne czytanie Dziejów Apostolskich. 

2. Dziś Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku. Po wieczornej Mszy św. wspólnota Samuel zaprasza na wieczór uwielbienia. 

3. Dzisiaj już ostatni raz można zobaczyć w Domu Kultury o godz. 17:00 autorskie przedstawienie pt. „Nieidealna”, przygotowane przez młodzież oazową.

4. We wtorek 16 kwietnia zapraszamy do bazyliki na katechezę ks. dr hab. Jana Żelaznego: „Kryzysy, które rozjaśniły wiarę. Jak kształtowała się wiara chrześcijańska?” Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00. Wcześniej o 18.15 ks. Jan odprawi Mszę św. i wygłosi kazanie.

5. Już za dwa tygodnie w piątek 26 kwietnia rozpoczniemy Hałcnowskie Czuwania. W tym roku pierwsze Czuwanie zbiega się X rocznicą kanonizacji św. Jana Pawła II.  Kwietniowemu czuwaniu będzie przewodniczył ks. Stanisław Morawa z parafianami z Wilamowic. 

6. Rozpoczęły się prace związane z budową nowego ołtarza polowego. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na jego powstanie.

7. W zakrystii kościoła można odebrać darmowe bilety na koncerty odbywające się w ramach festiwalu Sacrum in Musica. Więcej informacji o koncertach w Dniu Pańskim. 

8. Ksiądz Piotr Bułka organizuje wyjazd na Festiwal Młodych do Medjugorie w dniach 26 VII - 8 VIII. Są jeszcze wolne miejsca, więcej informacji i zapisy w zakrystii oraz u księdza Piotra.

9. W Dniu Pańskim znajdują się ciekawe propozycje dla Seniorów.

10. W poniedziałek 22 kwietnia po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. 

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marcina Kowalczyka, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

Dodane przez Sanktuarium -