1. Dziś i w czasie całej oktawy Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną o 17.45, po zakończeniu oktawy o 18.00.

2. W poniedziałek 3 czerwca po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie dla dziewczyn - kandydatek do bierzmowania, a we wtorek 4 czerwca spotkanie dla chłopców - kandydatów do bierzmowania. Spotkania odbędą się w salce oazowej.

3. W najbliższy wtorek o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych do domu parafialnego na spotkanie Kręgu Katechizmowego. Po Mszy wieczornej odbędzie się także spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci.

4. W czwartek 6 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała, po procesji błogosławieństwo wianków. Po Mszy wieczornej Adoracja Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. W tym dniu spotkanie Rady Parafialnej w bibliotece o godz. 19.00.

5. W najbliższy piątek wypada pierwszy piątek miesiąca i Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Spowiedź po południu od 17.30. W tym dniu udamy się także do chorych.

6. W przyszłą niedzielę 9 czerwca o godz. 12.15 ksiądz neoprezbiter Dominik Opyrchał odprawi Mszę Prymicyjną w naszym kościele. Także w przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku. Po Mszy o 18.15 wspólnota Samuel zaprasza na wieczór uwielbienia..

7. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego, pięknego i bezpiecznego przeżycia w naszej parafii procesji Bożego Ciała: osobom, które przygotowały ołtarze, Siostrom Serfitkom, służbie liturgicznej, dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich rodzicom, paniom w strojach hałcnowskich i niosącym światło, panom od baldachimu, Policji i Strażakom. Siostra Anita z serca dziękuje wszystkim miłośnikom pięknych kwiatów za wyjątkowo udany "Zlot Płatków" na procesje Bożego Ciała. Ilość zadziwiła - 13 kartonów pełnych kwiecia!

8. W dniach od 13-15 września w naszej parafii odbędzie się druga edycja warsztatów wokalnych ,,Pod płaszczem Maryi". W związku z tym w przyszłą i kolejną niedzielę (9 i 16.06) będą zapisy dla chętnych skierowane głównie do naszych parafian. Od 17.06 rozpoczną się zapisy otwarte drogą internetową dla wszystkich chętnych z całej diecezji. Ilość miejsc jest ograniczona dlatego zachęcamy żeby już teraz zaplanować i zapisać się (bez względu na wiek), aby wspólnie przeżywać te trzy dni wspólnego śpiewu i modlitwy, a na zakończenie koncert w dniu odpustu.

9. W Dniu Pańskim możemy przeczytać Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych wobec działań MEN związanych z lekcjami religii. W Dniu Pańskim znajdują się także propozycje dla Seniorów oraz informacje dotyczące  warsztatów wokalnych.

10. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Mieczysława Ryczka i Benedykta Olmy, polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Dodane przez Sanktuarium -