1. Dziś po Mszy o 12.15 rozpocznie się Piknik Rodzinny w ramach Hałcnowskich Dni Sportu. W programie liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Dokładny program pikniku znajduje  się w Dniu Pańskim. Kawiarenka parafialna zaprasza dziś na pączki i kremówki z Wadowic oraz domowe ciasta i desery.

2. Dziś i przez pozostałe dni nabożeństwo majowe o 17.45. Majówki przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o 19.30. W tym tygodniu odbędą się:
27.05 Kapliczka przy ul. Zagrody (P. Holisz), ul. Pod Dębem (P. Worek),
28.05 Kapliczka przy ul. Witosa (Wąs), ul. Bystra (P. Piecha),
29.05 Kapliczka przy ul. Grenady (P. Gwizdała) oraz kapliczka w Księżym Lesie (nowe miejsce!)
30.05 Kapliczka przy ul. Pod Kasztanem (P. Włoch), ul. Walecznych (P. Prochot)

3. Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci w sprawie organizacji Dnia Skupienia odbędzie się we wtorek 28 maja po Mszy wieczornej w domu parafialnym.

4. Także we wtorek po Mszy o godz. 19.00 zapraszamy na Krąg Biblijny do kawiarenki.

5. W środę Kawiarenka Seniora o 15.45.

6. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. W tym dniu Msze św. odprawiane będą o godz. 6.15, 7.30, 9.15, po procesji ok. godz. 11.15 i o godz. 18.15. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 9.15 wyruszy tradycyjna procesja ulicami: Siostry Małgorzaty Szewczyk, przez ogród Sióstr Serafitek, Sucharskiego i Wyzwolenia. Mieszkańców prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji. Do udziału w procesji zapraszamy dzieci kl. III, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Przypominamy, że w Boże Ciało każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy św. W Boże Ciało kawiarenka będzie nieczynna.

7. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty, w przedziale wiekowym 0 - 4 SP w środę 29 maja  o godz. 17.00. "Zlot płatków" do wspólnego kosza również 29 maja, przez cały dzień,
do kartonów ustawionych przy zakrystii.

8. W piątek 31 maja w naszej parafii obchodzimy Odpust Nawiedzenia NMP, Apostolstwo Dobrej Śmierci  z naszej diecezji  przeżywa doroczny Dzień Skupienia, a wieczorem  odbędzie się Hałcnowskie Czuwanie. Msze św. w naszym kościele o 6.30, 9.15 i 20.00. Procesja wokół kościoła w ramach oktawy Bożego Ciała, w tym dniu wyjątkowo na rozpoczęcie Czuwania o 18.30.  W czasie procesji zaśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa, następnie w kościele odmówimy różaniec i litanię loretańską. Po chwili cichej adoracji  odczytamy prośby przez wstawiennictwo Matki Bożej. Czuwanie jak zawsze zakończy Msza o godz. 20.00.

9. Od soboty przez cały czerwiec będziemy modlić się Litanią do Serca Pana Jezusa. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną będzie o 17.45. Po zakończeniu oktawy o 18.00.

10. W Dniu Pańskim znajduje się podziękowanie za ofiary składane na budowany ołtarz polowy oraz za organizacje i uczestnictwo w kweście na rzecz Hospicjum Jana Pawła II.  Jest także pełny tekst zaproszenia ks. Ordynariusza na pielgrzymkę do Skoczowa.

11.  W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Genowefy Błotko, Józefa Majdaka, Krzysztofa Prochota i Eugeniusza Kropki.  Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

12. 24 maja 2024 r. w szpitalu wojewódzkim w Bielsku-Białej zmarł biskup pomocniczy senior diecezji bielsko-żywieckiej Janusz Zimniak. Przeżył 90 lat, w tym 68 jako kapłan. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek o godz. 12.00 w katedrze św. Mikołaja.

Dodane przez Sanktuarium -