1. Dziś dzieci klas trzecich  w czasie Mszy o 10.30 i 12.15 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. 

2. Nabożeństwo Majowe dziś i przez wszystkie dni tygodnia w kościele o 17.45przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach o 19.30. Plan Majówek przy kapliczkach znajduje się w Dniu Pańskim i stronie internetowej parafii.  W najbliższym tygodniu majówki odbędą się:

6.05 Krzyż przy ul. Wyzwolenia (P. Budzyna), kapliczka przy ul. Taterniczej  oraz przy ul. 13 Zakrętów (dawniej u P. Szatan) 
7.05 Kapliczka przy ul. Bystrej (P. Knybel) oraz krzyż przy ul. Odysei (P. Tomczyk)
9.05 Kapliczka przy ul. Deszczowej (P. Maślanka),
10.05 Kapliczka przy ul. 13 Zakrętów (P. Janeczko) oraz przy ul. Hałcnowskiej (P. Krężel),
11.05 Kapliczka przy ul. Macierzanki (P. Gacek)

3. W środę 8 maja obchodzimy uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika. W czasie Mszy wieczornej będziemy modlić się w intencji ks. Stanisława i ks. Waldemara z okazji ich imienin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. We wtorek zapraszamy na Krąg Katechizmowy, w czasie którego poznamy naukę Kościoła dotyczącą przykazania „Nie zabijaj!”.

5. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego uczniowie klas czwartych w czasie Mszy o 10.30 będą obchodzić rocznicę I Komunii Świętej. Przy domu parafialnym od 9.00 do 13.00 odbędzie się Akcja Krwiodawstwa.

6. W przyszłą niedzielę, po Mszy o 7.30 zapraszamy Róże Różańcowe na zmiankę tajemnic różańca, a następnie na spotkanie w kawiarence.  Także w przyszłą niedzielę Akcja Katolicka zaprasza na ciasta domowego wypieku.

7. W sobotę 11 maja zapraszamy na górską wędrówkę Drogą Światła ze Złatnej na Halę Lipowską. Więcej informacji w zakrystii i na plakatach.

8.  W minionym tygodniu w naszej parafii odbył się pogrzeb śp. Anatolija Petrova, a w Oświęcimiu Siostry Fidelii.  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu.

Dodane przez Sanktuarium -