1. Dziś Stowarzyszenie Cudownego Medalika obchodzi w naszej parafii jubileusz 10-lecia istnienia, z tej racji gościmy w naszej wspólnocie dyrektora tego stowarzyszenia ks. Jerzego Basaja.

2. W dzisiejszą niedzielę jest możliwość wsparcia inicjatywy charytatywnej GRAMY DLA KACPRA przez zakup ciasta w domu parafialnym lub złożenie ofiary do puszki.

3. Dziś w całym Kościele obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza św. w bazylice dla chorych o godz. 14.00, od 13.40 możliwość spowiedzi świętej.

4. O godz. 16.00 rozpoczniemy Nabożeństwo Czterdziestogodzinne, którym pragniemy przeprosić Pana Boga za nasze grzechy i przygotować się do zbliżającego się Wielkiego Postu. Szczegółowy plan Nabożeństwa znajduje się na stronie internetowej parafii.     Po Mszy wieczornej wspólnota Samuel zaprasza na wieczór uwielbienia.

5. Od dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do konkretnych postanowień i podjęcia abstynencji na czas Wielkiego Postu. Na ołtarzu św. Józefa znajduje się Księga Trzeźwości.

6. We wtorek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania: o 18.15 Msza św. a po niej spotkanie w salce oazowej. Także we wtorek spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19.00

7. W najbliższą środę wypada Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawiane będą o godz. 6.15; 7.30; 9.15; 17.00 i 18.15. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ks. Biskup Ordynariusz odpowiadając na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, wyznaczył ten dzień Dniem Modlitwy o pokój na Ukrainie oraz zwrócił się z prośbą o zbiórkę do puszek na ofiary wojny.

8. Wielki Post to czas szczególnego rozważania męki i śmierci Pana Jezusa. Niech nie zabraknie nas na Drodze Krzyżowej oraz na nabożeństwie Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana będzie w każdy piątek o 17.30 oraz po Mszy św. o 18.15. W każdą niedzielę po zakończeniu Mszy św. o godz. 12.15 dla tych wszystkich, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie w ciągu tygodnia. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o 17.15.

9. Najbliższy piątek obchodzony jest w Kościele jako dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania małoletnich. W intencji wynagradzającej za te grzechy będziemy modlić się w czasie Drogi Krzyżowej i wieczornej Mszy Św.

10. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Poprowadzi je ks. Bogusław Kastelik, ojciec duchowny w krakowskim Seminarium. Przekazany już wcześniej program rekolekcji znajduje się na stronie internetowej i facebookowej parafii, w gablotce oraz można zabrać go z ołtarza św. Józefa, z zakrystii oraz z regału pod chórem. Nagrane zaproszenie na rekolekcje można wysłuchać na stronie facebookowej i YouTube Bazylika Hałcnów.

11.  W zakrystii kościoła można kupić bilety na koncert Bielskiego Chóru Kameralnego –   „The Holy Spirit Mass”.

12. W przyszłą niedzielę 18 lutego odbędzie się przy naszym kościele Akcja Krwiodawstwa.

13. Kawiarenka zaprasza na kremówki z Wadowic oraz na ciasta domowego wypieku.

14. W minioną sobotę odbył się pogrzeb śp. Józefa Kosa, polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

Dodane przez Sanktuarium -