1. Dziś przy naszym kościele od 9.00 do 13.00 przeprowadzana jest Akcja Krwiodawstwa.

2. Akcja Katolicka zaprasza do domu parafialnego na ciasta domowego wypieku, kawiarenka zaprasza dziś na ciasta i domowe drożdżówki od godz. 8.00.

3. Nabożeństwo Majowe dziś i przez wszystkie dni tygodnia  o 17.45.

4. Majówki przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o 19.30.  W tym tygodniu odbędą się:
13.05 Kapliczka przy ul. Deszczowa (P. Jasiura), ul. 13 Zakrętów (P. Pysz) oraz  ul. Maślaków (P. Gumińscy).
14.05 Krzyż przy ul. Wyzwolenia (rondo).
15.05 Kapliczka przy ul. ul. Wyzwolenia (P. Piątek), ul. Pod Kasztanem (P. Włosińska) oraz  Krzyż przy ul Janowickiej (P. Rapacz).
17.05 Kapliczka u Sióstr Serafitek (wyjątkowo o godz. 20.00!) oraz przy ul. Pod Kasztanem 83A (P. Rachliccy).

5. We wtorek 14 maja, o godz.19.00 zapraszamy do kawiarenki na spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. W czwartek po Mszy o 18.15 odbędzie się spotkanie grupy charytatywnej.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha ŚwiętegoW sobotę 18 maja w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy wszystkich na modlitewne czuwanie. Rozpocznie się ono po Mszy wieczornej Adoracją Najśw. Sakramentu w ciszy do godz. 20.00. Następnie będziemy modlić się Pismem Świętym i pieśnią, będziemy uwielbiać Jezusa i prosić o dary Ducha Świętego. Czuwanie zakończy Msza św. o 22.00.

8. Już dziś zapraszamy we wtorek 21 maja, na katechezę O. Tomasza Gałuszki Średniowieczny Kościół wobec mistyki i mistyków. Początek o godz. 19.00.

9. Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Hałcnowa wraz z Siostrami Serafitkami zapraszają w piątek 17 maja o godzinie 19.00 na trzecie Spotkanie z Historią, pt. "Za klasztorną bramą - Noc Muzeów w Hałcnowie". W programie wykład pana Wojciecha Kominiaka, zwiedzanie starej i nowej części klasztoru oraz Majówka. Rozpoczęcie przed Dworkiem. Szczegóły na Facebooku Stowarzyszenia oraz na plakatach.

10. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na budowę ołtarza polowego i ogrodzenia kościoła.

11. 20 maja, w święto Matki Kościoła w naszym Sanktuarium odbędzie się coroczne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych. Mszy o godz. 15.00 będzie przewodniczył i wygłosi kazanie krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych ks. Wojciech Bartoszek. Wcześniej od godz. 14.30 będzie możliwość Spowiedzi Świętej. Spotkanie zakończy Błogosławieństwo Lourdzkie oraz słodki poczęstunek.

12. Propozycje dla seniorów: 15.05.2024 r. godz.15:45 Dom Parafialny KAWIARENKA SENIORA – SPEKTAKL: „SŁONECZNE OKRUCHY ŻYCIA” Teatr eF Senior przy Teatrze Grodzkim.

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Kazimierza Polaka. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu.

Dodane przez Sanktuarium -