1. Dziś Nieszpory z Litanią do Serca Pana Jezusa o 17.45. Przez pozostałe dni nabożeństwo czerwcowe o 18.00.

2. W dzisiejszą niedzielę zapraszamy do kawiarni „DoloRosa” o godz. 16.30 na spotkanie z Panem Łukaszem Wilczyńskim, przedstawicielem stowarzyszenia Open Doors, które pomaga prześladowanym chrześcijanom. Pan Łukasz opowie o swojej niedawnej podróży do Kenii. Kawiarenka parafialna zaprasza dziś od 10.00-20.00 na bezy z owocami, ciasta i desery.

3. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.15 w intencji ks. Proboszcza i ks. Piotra Bułki. Po Mszy wieczornej spotkanie Apostolatu Maryjnego.

4. W piątek 28 czerwca zapraszamy na kolejne Hałcnowskie Czuwanie.  Modlitwy w czasie tego czerwcowego czuwania będzie prowadzić parafia Świętego Józefa z Janowic. Mszę o godz. 20.00celebrować będą tegoroczni Neoprezbiterzy pod przewodnictwem ks. bp Piotra Gregera. Czuwanie rozpoczniemy o 18.30 Drogą Krzyżową, następnie w programie Adoracja Najśw. Sakramentu, odczytanie intencji, modlitwa zawierzenia Maryi. Czuwanie zakończy uroczysta Eucharystia. Możliwość Spowiedzi już od 18.00. 

5. W sobotę uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, Msze Św. w Bazylice o 6.30, 9.15 i 18.15. W tym dniu w bazylice można uzyskać odpust zupełny. Także w sobotę spotkanie Straży Honorowej NSPJ o 16.45.

6. W przyszłą niedzielę o 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych, a o 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu. Obowiązkowe przygotowanie do Chrztu dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę po Mszy wieczornej w kościele.

7. W przyszłą niedzielę kazania w naszym kościele będzie głosił ks. Igor Kozankewicz, dyrektor Caritas Diecezji Samborsko-Drohobyckiej na Zachodniej Ukrainie. Prowadzi ona między innymi szpital dla uchodźców wojennych i buduje hospicjum dla najbiedniejszych. Po Mszach ks. Igor będzie zbierał ofiarę do puszek na te cele.

8. Pragniemy poinformować, że decyzją ks. Biskupa diecezji Bielsko-Żywieckiej, ks. Piotr Bułka został mianowany duszpasterzem i katechetą Katolickich Szkół w Cieszynie. Pożegnanie ks. Piotra i Msza św. w jego intencji będzie w sobotę 10 sierpnia o godz. 18.15. Serdecznie zapraszamy do tej szczególnej modlitwy wdzięczności i błogosławieństwa. Na miejsce ks. Piotra przychodzi do naszej parafii ks. Michał Wójcik, pracujący wcześniej w parafii Św. Klemensa w Ustroniu. Obu księżom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w nowej pracy duszpasterskiej.

9. Już dziś informujemy, że od 1 lipca Msze św. w dni powszednie odprawiane będą rano o godz. 7.15; po południu o godz. 18.15. 

10. Do czwartku 27 czerwca przy boisku parafialnym trwa zbiórka makulatury na misje w Boliwii.

11. W zeszłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Heleny Dziąćko. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu.

Dodane przez Sanktuarium -