1. Dziś i przez pozostałe dni nabożeństwo majowe o 17.45. Majówki przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych o 19.30.  W tym tygodniu odbędą się:
22.05 Kapliczka przy ul. Janowickiej (P. Rąba), 
24.05 Kapliczka przy ul. Zagrody (Adamczyk), 
26.05 Kapliczka przy ul. Porąbki (P. Majdak). 

2. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na trwającą budowę nowego ołtarza polowego i remont tylnego ogrodzenia. Ofiary z dopiskiem „dar na ołtarz” można także wpłacić na konto parafialne. Osoby, które chciałyby pomóc przy robieniu zaprawy i czyszczeniu kamienia prosimy o zgłoszenie do ks. proboszcza. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy. W Dniu Pańskim możemy zboczyć poprawioną koncepcję ołtarza polowego.

3. W dzisiejszą niedzielę kawiarenka zaprasza od 10.00-20.00 na ciasta i desery.

4. Jurto w poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt - święto NMP Matki Kościoła, Msze św. w naszym kościele o 6.30, 9.15, 15.00 i 18.15. W jutrzejsze święto w naszym sanktuarium obchodzimy Dzień Chorych i Starszych. Zapraszamy wszystkich chorych i starszych wraz z opiekunami do naszego sanktuarium. Msza św. z modlitwą zawierzenia i błogosławieństwem lourdzkim o 15.00, wcześniej o 14.30 możliwość Spowiedzi i Koronka do Bożego Miłosierdzia Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi kazanie krajowy duszpasterz Apostolstwa Chorych ks. Wojciech Bartoszek. Po Mszy poczęstunek w kawiarence i przy domu parafialnym.

5. We wtorek 21 maja zapraszamy na katechezę O. Tomasza Gałuszki „Średniowieczny Kościół wobec mistyki i mistyków”. Początek o godz. 19.00. Wcześniej o 18.15 O. Tomasz odprawi Mszę św. i powie kazanie.

6. W sobotę 25 maja przyjmie świecenia kapłańskie nasz dawny parafianin i lektor Dominik Opyrchał. Mszę prymicyjną w naszym kościele odprawi 9 czerwca. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

7. W przyszłą niedzielę 26 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy. W czasie Mszy o 10.30 błogosławieństwo dzieci rocznych oraz będziemy modlić się za wszystkie Mamy i Ojców z okazji ich dnia. W czasie Mszy o 12.15 będzie udzielany sakrament Chrztu. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy wieczornej. Po Mszy o 12.15 rozpocznie się Piknik Rodzinny w ramach Hałcnowskich Dni Sportu. Dokładny program znajduje się w Dniu Pańskim. 

8. W uroczystość Bożego Ciała 30 maja odbędzie się tradycyjna procesja eucharystyczna ulicami Hałcnowa. Procesja przejdzie ulicą Siostry Małgorzaty Szewczyk, przez ogród Sióstr Serafitek, ulicą Sucharskiego i Wyzwolenia. Mieszkańców prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji, natomiast Młodzież Oazową (I ołtarz), Apostolat Maryjny (II ołtarz), Wspólnotę Samuel (III ołtarz) oraz rodziców dzieci komunijnych (IV ołtarz) - prosimy o przygotowanie ołtarzy.

9. W Dniu Pańskim znajdują się propozycje dla Seniorów oraz piękne modlitwy do Ducha Świętego. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę 18 czerwca do Częstochowy. Zapisy w zakrystii.

Dodane przez Sanktuarium -