Data wydarzenia

Drodzy Parafianie i Goście, wielkimi krokami zbliża się czas obchodów 30-lecia Koronacji Piety Hałcnowskiej. To jedno z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych wydarzeń nie tylko w naszej wspólnocie parafialnej, ale także w diecezji. Pani Hałcnowska towarzyszy nam w cudownym wizerunku Piety od kilku wieków. Wiele pokoleń stawało u Jej stóp z modlitwą na ustach podczas czuwań i indywidualnej modlitwy. Tysiące pielgrzymów przychodzi do Maryi, aby zawierzać Jej siebie, swoje rodziny, prosić o wstawiennictwo u Syna i dziękować za otrzymane łaski. Pamiętając o tym, rodzi się w sercu pragnienie, aby jeszcze raz przyjść do Mamy, nawiedzić Sanktuarium i pochylić się nad tajemnicami życia Maryi - Tej, która prowadzi do Jezusa i towarzyszy nam w każdych okolicznościach życia.

Niech czas obchodów tego pięknego Jubileuszu, będzie okazją do spotkania z Maryją i do wspólnego świętowania tak, jak kiedyś w Kanie Galilejskiej, z której popłynęło jedno z najważniejszych przesłań Maryi: "Uczyńcie wszystko cokolwiek On wam powie." (J2,5)

Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów Jubileuszu, które będą trwać trzy pierwsze weekendy września. Postarajmy się, aby nikogo z nas nie zabrakło!

 

Program obchodów
Dodane przez Małgorzata -